Nasi Partnerzy:
Sponsor Raot.pl Radosław SzczotSponsor Gmina Miękinia Sponsor PK Bus

Wydarzenia

Z ŻYCIA NASZEGO PIASTA
zawodnicy-piasta

Już za chwilę rozpoczynamy sezon 2016/2017

Co u nas słychać? Jak wyglądała letnia przerwa? Co zmieniło się w naszej drużynie? Zapraszamy do przeczytania przedsezonowego raportu z klubu.

Pierwszą i bardzo ważną informacją dla naszego klubu i drużyny to decyzja DZPN-u o przeniesieniu nas do trzeciej grupy klasy „B”. Do tej pory graliśmy w grupie czwartej i wiązało się to z dalekimi oraz kosztownymi wyjazdami (np. Mietków, Domasław, Czerńczyce, Sobótka). W tym miejscu dziękujemy działaczom DZPN-u za przychylne rozpatrzenie naszego wniosku w tej sprawie. Poza ograniczeniem kosztów zmiana ta przyniesie również inne korzyści – przede wszystkim będziemy mieli możliwość rozgrywania arcyciekawych – derbowych (gminnych) pojedynków z Pogonią Miękinia, Mechanikiem Brzezina, Błyskawicą Lenartowice czy Tęczą Pisarzowice, co na pewno zwiększy frekwencję na trybunach podczas gier naszej drużyny.
Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy na początku lipca i nie był to udany start. Brak trenera (po sezonie wygasła współpraca pomiędzy naszym klubem a Tomaszem Kaniewskim) i bardzo niska frekwencja na treningach to dwie główne przyczyny takiego stanu rzeczy. Z kolejnymi tygodniami sytuacja się poprawiała i ostatecznie na ostatnich kilku treningach oraz sparingu mieliśmy odpowiedni skład. Obecnie kadra zawodników Piasta deklarujących chęć do gry liczy 21 osób. Szczęśliwie obyło się bez ciężkich kontuzji, które wyeliminowałyby kogokolwiek z gry i treningów na dłuższy okres. Trenowaliśmy dwa razy w tygodniu, rozegraliśmy 4 zwycięskie mecze kontrolne, a ponadto kilku zawodników zaliczyło indywidualne jednostki treningowe. Dużym mankamentem był (i dalej jest) brak trenera, przez co treningi organizowaliśmy sami i również w sparingach ustalaliśmy skład czy ustawienie samodzielnie. Najbliższa runda pokaże, czy nasze przygotowania były skuteczne i efektywne.

mecz

Na rynku transferowym byliśmy bardzo aktywni. Po stronie strat mamy zakończenie współpracy z trenerem i brak nowego, do Brzeziny na wypożyczenie przeszedł bramkarz Tomasz Przykucki, również na wypożyczenie do Polonii Środa Śląska powędrował Marcin Borowiec, a decyzję o zakończeniu kariery podjął Jakub Fornal. Maciej Nowak oraz Maciej Paduchowicz ze względów zawodowych nie mogli zagwarantować swojej dyspozycyjności w sezonie, ale obaj Koledzy pozostają nadal naszymi zawodnikami. Możemy się za to pochwalić tym co mamy po stronie zysków: z wypożyczenia do Łowęcic wrócili Maciej Trybała i Sumit Batra, na zasadzie transferu definitywnego również z Łowęcic wrócił do nas Mateusz Stasiuk, wypożyczyliśmy również Bartosza Smoniowskiego z Polonii Środa Śląska i na zasadzie transferu definitywnego także z Polonii pozyskaliśmy Jakuba Dąbrowskiego, ponadto treningi wznowili: Michał i Joachim Biernaccy, Sebastian Tracz, Andrzej Czarnecki i Damian Rajkowski. Mocno wierzymy, że wszystkie ruchy kadrowe pozytywnie wpłyną na wartość sportową naszej drużyny.
O planach i celach. Nadal poszukujemy trenera – dotychczasowe rozmowy z kandydatami na to stanowisko okazały się bezskuteczne – z różnych względów (osobistych, zawodowych, finansowych), jednak nie odpuszczamy i dalej jesteśmy aktywni na tym polu. Organizacyjnie, dzięki zarządowi i kierownictwu Klubu, jesteśmy bardzo dobrze poukładani. To co chcemy osiągnąć do końca roku to pozyskanie sponsorów, którzy wsparliby nas finansowo i zwiększyli budżet Klubu, który obecnie opiera się przede wszystkim na dotacji z Gminy. Sportowo celujemy w pierwsze miejsce;-), jak mówił Adam Małysz: chcemy w każdym meczy rozegrać dwie dobre połówki. Sezon jest długi, spotkań do rozegrania wiele, a piłka nie raz pokazała jak nieprzewidywalnym jest sportem, także wiele emocji przed nami.
Na koniec jeszcze słów kilka o Kibicach. Przez ostatnie sezony mieliśmy grupę wiernych fanów, którzy dopingowali nas na meczach w Lutyni, była też grupa osób, która jeździła z nami na każdy wyjazd. Bardzo dziękujemy za to wsparcie i liczymy na to, że w nowym sezonie nadal będziecie z nami. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lutyni na nasze mecze – gwarantujemy wiele emocji i zaciętą walkę o sukcesy naszej lutyńskiej drużyny. Do zobaczenia zatem!!!
Hey Piast!!!

Pozostaw odpowiedź